flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ керівника апарату
Городнянського районного суду Чернігівської області  №3-о від 15.02.2024

 

ПОЛОЖЕННЯ
про систему відеоспостереження у Городнянському

районному суді Чернігівської області

 

  1. Загальні положення

1.1. Положення про систему відеоспостереження у Городнянському районному суді Чернігівської області визначає порядок організації використання системи відеоспостереження в суді, а саме: мету і способи здійснення відеоспостереження, порядок встановлення, функціонування, доступу до записів, їх збереження, а також відповідальність за несанкціоноване використання.

1.2. Застосування системи відеоспостереження здійснюється з урахуванням вимог законів України "Про доступ до публічної інформації", "Про інформацію", «Про захист персональних даних», Цивільного кодексу України.

1.3.Положення підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті Городнянського районного суду Чернігівської області.

 

  1. Мета та завдання системи відеоспостереження
    • Відеоспостереження у приміщенні суду проводиться відкрито з метою здійснення відеоконтролю для ефективності забезпечення режиму безпеки; об’єктивної фіксації подій; виявлення нетипових ситуацій у зоні здійснення відеоконтролю; контролю за ситуаціями в суді в умовах, коли іншими шляхами забезпечити його неможливо
    • Завданням системи відеоспостереження є: відстеження в режимі реального часу та фіксація подій для об’єктивної оцінки при виникненні конфліктних ситуацій між працівниками суду та відвідувачами; недопущення завдання шкоди здоров’ю людей, мінімізація матеріальних збитків в умовах дії дестабілізуючих факторів; забезпечення надання інформації за запитами відповідних служб і державних органів у випадках, передбачених законодавством.
    • Об’єктами системи відеоспостереження у суді є: центральний вхід у будівлю, запасні виходи з будівлі, холл першого поверху, коридори першого, другого, третього та четвертого поверхів, сходи на другий поверх з боку запасних виходів.
    • Система відеоспостереження забезпечує: об'єктивну фіксацію подій в приміщенні суду та на прилеглій території; контроль за дотриманням громадського порядку; відеонагляд та відеофіксацію для попередження виникнення та оперативної ліквідації наслідків протиправних дій чи надзвичайних ситуацій; збереження та відтворення записаної інформації; безперебійність збору та обробки інформації; налаштування режимів роботи.

2.4.        Доступ до системи відеоспостереження поділяється на:

1) доступ до відеоінформації системи відеоспостереження (має керівник апарату суду);

2) доступ до відеонагляду у режимі реального часу (мають працівники Служби судової охорони на обладнаних місцях несення служби в приміщенні суду під час виконання службових повноважень та керівник апарату суду).

2.5.        Керівництво суду (голова суду, керівник апарату суду) в частині організації забезпечення безпеки об'єктів, громадського порядку з використанням системи відеоспостереження вирішують наступні основні завдання: прийняття рішення про необхідність отримання інформації з системи відеоспостереження, надання відповідних розпоряджень уповноваженому працівнику суду; отримання інформації про поточний стан об'єктів; аналіз та оцінка достовірності інформації; обробка і аналіз даних про стан об'єктів, про надзвичайні ситуації, визначення їх масштабу; оперативне повідомлення поліції, аварійно-рятувальних служб, пожежних.

 

  1. Порядок функціонування системи відеоспостереження
    • Відповідальним за організацію роботи системи відеоспостереження є головний спеціаліст. Доступ до записів системи відеоспостереження має виключно керівництво суду (голова суду та керівник апарату суду), а також особа, відповідальна за організацію роботи системи відеоспостереження – виключно за дорученням керівництва суду.
    • Перегляд записаних відеоданих здійснюється у зоні обмеженого доступу з метою унеможливити присутність сторонніх осіб.
    • Записи з системи відеоспостереження зводяться на жорсткі диски відеореєстраторів. Вивід зображення у режимі реального часу здійснюється на монітори відеонагляду.
    • Відеоспостереження в коридорах, сходових клітинах, на території суду та прилеглих територій по периметру будівлі суду, що є публічними місцями, проводиться відкрито, щоденно та цілодобово.
    • Відвідувачі суду та особи, які потрапляють до зони дії камер спостереження, інформуються про ведення відеоспостереження шляхом розміщення на видних місцях спеціальних інформаційних повідомлень.
    • Записи камер системи відеоспостереження в суді зберігаються на носіях системи відеоспостереження. При фіксації нестандартної ситуації, за дорученням голови суду (особи, яка виконує його обов’язки) або керівника апарату (особи, яка виконує його обов’язки), відеозапис може зберігатись до спеціальної вказівки щодо його знищення.
    • Зроблені відеозаписи, за необхідності, можуть використовуватись для вирішення конфліктних ситуацій між громадянами та працівниками суду, проведення службових розслідувань, притягнення винних до дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової або кримінальної відповідальності.
    • У разі необхідності, та встановлення достовірності факту порушення й відтворення послідовності подій, уповноважений працівник суду, відповідальний за зняття інформації з системи відеоспостереження, забезпечує перегляд та надання витягу із системи відеоспостереження орієнтовно за той проміжок часу, коли мало місце порушення або надзвичайна ситуація.
    • Збереження та запис інформації системою відеоспостереження на окремий цифровий чи оптичний носій інформації здійснюється уповноваженим працівником суду, відповідальним за зняття інформації з системи відеоспостереження.
    • Перегляд записаних відеоданих повинен здійснюватись у зоні обмеженого доступу та унеможливлювати присутність сторонніх осіб.
    • Працівники суду, державні служби і органи можуть отримати копію інформації з системи відеоспостереження за своїм зверненням з обов’язковим обґрунтуванням підстав.
    • Питання надання копії інформації, передачі відеозапису за межі суду, надання інформації за запитами відповідних служб і державних органів вирішується виключно головою суду або керівником апарату суду.
    • Будь-які операції з відеоінформацією системи відеоспостереження, передбачені пунктами 3.8.-3.12. цього Положення, здійснюються уповноваженим працівником суду, відповідальними за зняття інформації з системи відеоспостереження за відповідним розпорядженням голови суду (особи, яка виконує його обов’язки), або керівника апарату.
    • У випадку несправності системи відеоспостереження, до відновлення її роботи, продовжується здійснення пропускного режиму та підтримання громадського порядку в суді з застосуванням інших форм і методів забезпечення пропускного режиму та підтримання громадського порядку.
    • Записи з камер відеоспостереження у суді містять службову інформацію та можуть бути надані правоохоронним органам та іншим органам та особам відповідно до законодавства України.
    • Особи, які мають доступ до даних системи відеоспостереження, забезпечують захист матеріалів відеоспостереження від несанкціонованого розповсюдження.
    • Особи, винні у порушенні режиму доступу до відеозаписів та порушенні конфіденційності відеозаписів, несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства.

 

  1. Прикінцеві положення.

4.1.Встановлення системи відеоспостереження у суді є виправданим. Система відеоспостереження встановлюється в суді з метою запровадження заходів щодо забезпечення особистої безпеки суддів, працівників суду, інших осіб, які перебувають в приміщенні суду, контролю доступу до приміщення та території суду, дотримання вимог громадського порядку відповідно до Правил пропуску осіб до приміщення Городнянського районного суду Чернігівської області та на його територію транспортних засобів, затверджених наказом голови суду №9-о від 31.05.2023.

 

Керівник апарату суду                                                                                    Тетяна МОЦАР