flag Судова влада України

Єдиний Контакт-центр судової влади України 0-800-501-492

Інформація для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення

 

Шановні відвідувачі Городнянського районного суду Чернігівської області!

              Люди з особливими потребами є повноцінними членами нашого суспільства і потребують постійної уваги до своїх проблем.

              Відповідно до положень Конституції України — людина, її життя і здоров'я, недоторканність та безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність.

              Відповідно Закону України «Про судоустрій та статус суддів», доступність правосуддя для кожної особи забезпечується відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України, що, зокрема, стосується й безперешкодного доступу до приміщень судів маломобільних груп населення (людей з інвалідністю, з тимчасовими порушеннями здоров'я,  людей похилого віку, яким через вік та стан здоров'я важко самостійно пересуватися, вагітних жінок, батьків з дитячими візочками тощо).

              Керівництвом  Городнянського районного суду Чернігівської області  постійно вживаються відповідні заходи щодо вирішення питання розміщення у приміщенні суду маломобільних груп населення, яке дозволило б створити гідні умови їх перебування у будівлі та забезпечило б належний рівень захисту їх прав.

             Вхід до приміщення Городнянського районного суду Чернігівської області обладнаний з урахуванням державних будівельних норм стаціонарним пандусом і кнопкою виклику.

             Крім того, у суді забезпечено безперешкодний доступ до залів судових засідань.

            Додатково повідомляємо, що особи з інвалідністю та інші маломобільні групи населення канцелярією суду обслуговуються поза чергою! 

           Також до Вашої уваги на стендах у фойє розміщені зразки процесуальних документів та інша корисна інформація.

           На офіційному веб-сайті Городнянського районного суду Чернігівської області розміщена необхідна корисна інформація для учасників процесу.

            У разі виникнення будь-яких питань стосовно переміщення будівлею суду, надання допомоги у пересуванні, Ви завжди можете звернутися до відповідальних осіб.

            Особи, які забезпечують консультативну допомогу щодо напрямків руху осіб з обмеженими фізичними можливостями, громадян похилого віку, інших маломобільних груп населення, забезпечують супровід вказаних осіб та при пртребі надають фізичну допомогу:

  • старший судовий розпорядник Калінько Володимир Федосійович - кабінет №6, тел. 2-16-93;
  • судовий розпорядник Грабовець Катерина Федорівна  - кабінет №6, тел. 2-16-93

Рекомендації щодо правил поведінки відповідальних осіб